4 Linképítési tipp amit mindenki meg tud csinálni
Egy kis kreativitással és kutatással teljesen ingyen is szerezhetsz külső hivatkozásokat. Ma a közösségi oldalak korában elég egy nem mindennapi videó, meghökkentő cikk, vicces kép és máris futótűzként terjed a tartalmad és a hozzátartozó linked.
Először is kezdjük az alap dolgokkal. Facebook profillal te is rendelkezel, ahol már a személyes profilodon hivatkozhatsz a weboldaladra. Amennyiben készítettél külön facebook oldalt azon is hivatkozhatsz, de ugyanezt megteheted a Twitter, Linkedin, Google Plus+ Pinterest, Instagram, Youtube oldalakon. Máris kaptál 7 tippet, ahonnan külső hivatkozást szerezhetsz.
Oszd meg videóidat, ahol csak tudod!
Egy rövid és kreatív videó ma futótűzként terjedhet az interneten. A tiniktől a nagyszülőkig mindenki megosztja, mert meg akarja mutatni az ismerőseinek. A Facebook mellett minden ismertebb videó megosztóra érdemes feltöltened. A Youtube, Vimeo, Videa, Indavideo sorból egyik sem maradhat ki.
Bár az itt elhelyezett linkek nofollow attribútumot kapnak, az biztos, hogy figyelembe veszi a Google, főleg, ha sok látogatót vonz az az adott videó az oldaladra. Ja igen, ezek a videók nem csak linképítés, de forgalomterelés szempontjából is igen fontos szerepet töltenek be.
Ha megfelelő módon optimalizálod (használjuk a kulcsszót) a videó címét, leírását és a videó fájl nevét, akkor a kereső találati oldalán is megjelenhet a Top10-be a saját tartalmad.
Kommentelj blogokon, fórumokon!
A blogok és fórumok a közösségi portálok mellett még ma is hasznos helyszínei a különböző téma iránt érdeklődőknek. Ezekről a helyekről is szerezhetsz értékes hivatkozásokat. Igaz, hogy sok helyen már nofollow linkeket kapsz, de a linképítésen felül más szempontból is értékes az itteni jelenléted, linkelésed.
Fontos, hogy ne kezdd rögtön a linked beszúrásával, mert egyből kitiltanak. Alakíts ki egy komoly, hozzáértő profilt magadról és írj rendszeresen, hogy elkezdjenek követni az emberek, amely után a linkedet mindenki természetesnek veszi és követi is oldaladat nap mint nap.
Hozz létre saját blogot!
Te is lehetsz blogger. Amennyiben van egy kis érzéked a szövegíráshoz és úgy érzed, hogy értéket tudsz adni az embereknek, érdemes belevágnod egy saját blog felépítésébe. Egy Blogspot vagy egy Blog.hu blog létrehozása alig pár perc és nem kerül semmibe.
Amennyiben folyamatosan hasznos tartalmakkal töltöd meg a Google is értékelni fogja és az itt elhelyezett linkek egyre értékesebbe lesznek. Természetesen az olvasóid közvetlenül is látogatni fogják az oldalad.
Fontos, hogy, ha belekezdtél gondozd, mint egy virágos kertet, ahol a gyönyörű virágok, itt pedig a jobb helyezés lesz a jutalmad. Egy posztért nem éri meg létrehozni blogot, ugyanis semmi értéke nem lesz az ott elhelyezett linkeknek, valamint arra is figyelj, hogy egy bejegyzés ne tartalmazzon 1-2 linknél többet.
A Wikipédia is hivatkozhat rád!
A Wikipédiát, a Világ legnagyobb online tudástárát senkinek sem kell bemutatni. Bármilyen hihetetlen neked is van esélyed bekerülni ide a weboldaladdal. Több lehetőséged is van. Egyszerűen csak keresel egy releváns témát és elhelyezed a linked az oldal alján található hivatkozások közé.
Írhatsz egy teljes szócikket is az adott témakörről, így nagyobb bizalmat keltve az ottani főszerkesztőkben, akik látván a munkádat, nagyobb eséllyel fogadják el a cikked és az elhelyezett linked. Fontos, hogy ne vidd túlzásba, ugyanis, ha túl gyorsan építed a Wikipédia linkportfóliód, akkor egy idő után biztos, hogy spam minősítést kapsz és az összes hivatkozásod törlik a rendszerből.
Köszönöm ezt a vendég bejegyzést Evenich Andrásnak, a kulcsszo.hu keresőoptimalizálójának.
-
Weboldal készítés utáni hiba - Black hat SEO
5 ütős érv a black hat SEO eszközök ellen, hogy a weboldal készítés után ne büntessen meg a google.
Elolvasom -
SEO szövegírás és a weboldal készítés
Hogyan írj keresőbarát szöveget? Amikor honlapkészítés során előkerül a keresőoptimalizálás és a szövegírás rádöbbensz, hogy a két témát bizony párosítani kell.
Elolvasom -
Linképítés
Először is tisztázzunk olyan alapfogalmakat, hogy mi a linképítés, mert a felhasználó gyakran esik abba a hibába, hogy a keresőoptimalizálás = linképítés
Elolvasom -
Keresőbarát URL-ek használata
Hogy néz ki egy keresőbarát URL? Miért használjunk keresőbarát URL-t? Milyen a rossz URL - erre adunk most választ.
Elolvasom -
Keresőbarát domain név választás
A weboldal készítés során célszerű kiválasztani a megfelelő domain nevet. De vajon milyen domain név lesz előnyben a Google-ben?
Elolvasom -
10 ok, hogy egyedi fejlesztésű weboldalban gondolkodj
Az a vállalkozás, amely egy profi, érthető, megnyerő weboldallal rendelkezik, a legvonzóbb választás a vevőnek.
Elolvasom