Weboldal karbantartás
A weboldal készítés után minden jól üzemel és ez egy mondhatni örökös elvárás a további időszakra is. Azonban a weben minden nagyon gyorsan avul és rengeteg külső körülmény is változik, amelyek hatással vannak a honlapunkra.
Weboldal karbantartás tévhit
"Én nem is nyúltam a weboldalhoz, nem lehet benne hiba, mert eddig minden jó volt"
"Semmit nem változtattam rajta, mindennek jónak kell lennie" Valahol ez az elvárás jogos, de teljesen téves. Attól mert nem szerkeszted a weboldalad, nem módosítasz rajta még használod, fogadsz rajta látogatókat, üzemel és a külső körülmények is változnak.
A weboldalak 99%-a bérelt, külső szerverről, tárhelyről fut, ahol több száz beállítási paraméter van és ezt gyakran változtatják a tárhely szolgáltatók, illetve rengeteg update van az operációs rendszerekben, amely a látogatók eszközén okoz változtatást.. A böngészők verziószáma is havonta frissül már kb., nem beszélve a rengeteg márkájú okostelefonról és azok böngészőiről... Szóval rengeteg, a honlapkészítő által előre nem látható külső folyamat változik meg rendszeresen, ami előidézhet kisebb, nagyobb hibákat. Ezért ajánlott honlap méretétől, látogató számától függően egy ellenőrzést, weboldal karbantartást bevezetni bizonyos időközönként. Hibát sok minden okozhat, legtöbb esetben külső körülmény, amely független az admin oldali szerkesztéstől.
A weboldal karbantartás esetén nem kell nagy dolgokra gondolni, kicsit olyan ez, mint egy autóban az olajcsere. Ha rendszeresen a megfelelő időszakonként cserélünk olajat, akkor megóvjuk a motort és elkerülünk nagy meghibásodásokat. A weboldalknál is hasonló a helyzet, bizonyos időközönként forduljunk weboldal készítő szakemberhez és nézessük át vele weblapunk.
Milyen honlap karbantartás folyamatokat végzünk?
- Adatbázis átnézése
- Adatbázis takarítása, optimalizálása
- Víruskeresés / File-ok átnézése
- Űrlapok ellenőrzése, tesztelése
- Feltöltött képek, galériák optimalizálása
- Legfrissebb böngészőkön teszt és javítás
- Sebességgyorsítás, JS tömörítések
Ne várd meg a problémát, inkább tartsd karban rendszeresen a weboldalad szakember segítségével!
-
Milyen programokat használunk file-ok küldésére?
A weboldal készítés során rengeteg adattal, képpel dolgozunk, amelyek sokszor nagy helyet foglalnak és problémát jelent az elküldésük.
Elolvasom -
Legtöbbet használt menüpontok céges weboldal tervezésnél
Minden honlapkészítés előtt, a tervezési fázisban előkerül a téma, hogy milyen menüpontok kerüljenek a céges weblapra.
Elolvasom -
Ez lesz az első weboldalad?
Egy profi weboldal nem olcsó, de ennél sokkal, SOKKAL drágább az az út, amit be fogsz járni, ha nincs egy jól megtervezett, célodat szolgáló, egyedi weboldalad.
Elolvasom -
Domain kisokos
A weboldal készítés során mindig előkerül a domain foglalás és a megfelelő domain választás kérdése is. Érdemes honlapkészítő tanácsát és segítségét kérni, de magunk is utána tudunk járni, illetve tudunk keresni a szabad domainek között.
Elolvasom -
A sablonos honlapkészítés hátrányai
Legnagyobb hiba a Sablon, vagyis template alapú weboldal készítés. Felejtsd el a nyílt forráskódú wordpress, joomla és társait is.
Elolvasom -
10 ok, hogy egyedi fejlesztésű weboldalban gondolkodj
Az a vállalkozás, amely egy profi, érthető, megnyerő weboldallal rendelkezik, a legvonzóbb választás a vevőnek.
Elolvasom