A mobil-index lesz a rangsor alapja, tehát még fontosabb a reszponzív honlap készítés
A mobil-index lesz a rangsor alapja. Nagy változásokra készül a Google az indexelésben, ugyanis már 2016 végén bejelentette, hogy hamarosan a mobil indexelés lesz az elsődleges. Mit jelent mindez? Azt, hogy még fontosabb a reszponzív weboldal készítés.
Hogyan változik az indexelés?
A Google jelenleg az indexelési sorrendet és a helyezéseket a weboldalak asztali verziói szerint határozza meg, és külön kezeli a mobil rangsort. Ugyan volt egy olyan jellegű határozott kérése a keresőnek, hogy minden weboldal rendelkezzen reszponzív design technógiával, vagyis a mobil eszközökön való optimális megjelenés képességével és ennek az átállásnak konkrét határidőt is szabott, ami 2015. április 21-e volt. Ekkor még annyit tudtunk, hogy azok a weboldalak, amelyek nem váltanak a határidőig mobil optimalizált felületre, ők indexeléskor hátrányban lesznek reszponzív társaikkal szemben. Tehát 2015 ben lett igazán lényeges a reszponzív honlap készítés.
Bár sokan tévesen úgy gondolják, hogy őket nem érinti mindez, mert termékükre nem keresnek mobilról, ezzel szemben a kérlelhetetlen tény, hogy a mobileszközökről indított keresések már sok esetben megelőzik az asztali számítógépről indított kereséseket. Ha nem így lenne, akkor a Google sem váltana sorrend prioritást.
Ez a változás viszont érezhető lesz, ezért erre figyelni kell céges weblapkészítés során!
Elsősorban azok számára lehet gond, akik nem reszponzív weboldal készítő megoldast vettek igénybe. Félreértés ne essék ezt is indexeli a Google, de csak az asztali verziót, ami egyértelműen hátrányban lesz a mobilverzióval szemben.
Mit lehet tenni? Nézzük a lehetséges variációkat: Ha responsive weboldal készítés után a tartalom azonos a mobil és az asztali verzión, akkor gyakorlatilag nincs mit tenned. Optimális helyzetben vagy. Ha a weboldalad mobil verziója külön aldomainen található (sok esetben találkozunk olyan weboldallal, ami mobilról az m aldomainről töltődik be), és tartalmában sem egyezik meg az asztali verzióval, akkor érdemes ellenőrizni, hogy minden beállítás megfelelő-e, robot.txt nincs-e blokkolva, canonical beállítások rendben vannak-e? Vagy érdemes elgondolkodni, hogy a weboldalad struktúrájában változtatsz, egységes mobilbarát weboldal készítés megjelenéssel.
Ez azért is előnyös lehet, mert ha a mobil verzión kevesebb a tartalom, mint az asztali verzión, akkor is a mobilt indexeli elsődlegesnek, a kevesebb tartalom miatt viszont romolhat a helyezés, ami maga után vonja az asztali verzió helyezésvesztését is.
Ha mégis maradunk a régi verziónál, a Search Console-ban adjuk hozzá a mobil verzióját is weboldalunknak, emellett figyeljünk arra, hogy csak kész weboldalt indexeltessünk. Innen már nem az a kérdés, mikor lesz a reszponzív weboldal készítés esedékessége, hanem, hogy miért nincs már kész?
Bár az átállás eltarthat még hónapokig, ám azok a weboldalak, amelyek már eleve reszponzív design technológiával készülnek, vagy már mobilbarát megjelenésűek csak nyertesei lehetnek ennek a változásnak.
-
weblap készítés ár
Mitől függ a weblap készítés ára? Mennyibe kerül egy jó weblap?
Elolvasom -
Miért késik el sok weboldal készítő a határidővel?
A legtöbb weboldal készítő egyedül dolgozik és mindenes. Mindenhez konyít egy kicsit, ami elég ahhoz, hogy egy alapot összebarkácsoljon, de nagyon távol van a profi szinttől
Elolvasom -
A sablonos honlapkészítés hátrányai
Legnagyobb hiba a Sablon, vagyis template alapú weboldal készítés. Felejtsd el a nyílt forráskódú wordpress, joomla és társait is.
Elolvasom -
2 tipp honlap készítése előtt, 3 tipp honlapkészítés után
Nem mondunk újat azzal, ha kijelentjük a weboldal készítő cég után, maga a weboldal tulajdonosa tud a legtöbbet tenni azért, hogy a Google szeresse az elkészített weblapot.
Elolvasom